Okolí Tvrze

 

OUTDOOR AKTIVITY A DALŠÍ SLUŽBY HOTELU

Hotel disponuje velkým dětským hřištěm i rozlehlým venkovním areálem s rybníkem a cyklostezkou, které potěší každého návštěvníka. Vyberte si z naší nabídky volnočasových aktivit a zpříjemněte si pobyt neobyčejnými zážitky. V okolí hotelu se nachází spousta krásných míst a atrakcí, které doporučujeme k navštívení.

 

KOLOBĚŽKY

Jízda na koloběžce představuje jednoduchý pohyb vhodný pro všechny věkové kategorie od nejmenších a nejmladších až po největší a nejstarší. Nesporné výhody koloběhu uvítají zvláště děti nebo příslušníci starší generace. Jezdec se může vydat pomalou odpočinkovou jízdou za cílem turistiky.

Současně je jízda na koloběžce aktivním pohybem, při kterém se protáhne většina svalových partií. Na své si přijdou nejen aktivní profesionální sportovci, ale hlavně běžní obyčejní lidé či dokonce i osoby se sníženou tělesnou schopností.

Půjčení koloběžky na 4 hodiny                                  350Kč

Půjčení koloběžky na 4 a více hodin                         450Kč

 

KOLA

V rámci pobytu si můžete zapůjčit kola k projížďce po okolí, ve kterém se nachází několik cyklotras. Hotel má pro své hosty k dispozici kola pro dospělé i děti.

Půjčení kola na 6 hodin                                             250Kč

Půjčení kola na 6 a více hodin                                   350Kč

 

ZAPUJČENÍ  LODIČKY

Chopte se vesel a vydejte se na romantickou i zábavnou plavbu po našem rybníku pod Tvrzí. Rezervaci Vám s radostí uděláme na recepci hotelu.

Půjčení lodičky na 45min                                          250Kč

Půjčení lodičky na 60min                                          350Kč

 

RYBAŘENÍ

Pro milovníky rybaření se nachází pod Tvrzí Orlický rybník. K dispozici máme zapůjčení rybářské sady. Rybaření je formou „chyť a pusť“ a je možné pro ubytované i návštěvníky Tvrze.

Jednodenní pověření pro ubytované                       350Kč/prut

Jednodenní pověření pro návštěvníka                     500Kč/prut

 

MINIZOO

V naší minizoo můžete navštívit Výra velkého (Bubo bubo), který a Nosála červeného (Nasua nasua). Výr velký je jedna z největších druhů sov z čeledi puštíkovitých, nazývá se i králem noci. Nosál červený je medvídkovitá šelma a má velmi dobře vyvinutý nos, kterým prozkoumává své okolí. Svůj ocas používá pro smysl udržení rovnováhy.

 

Rezervace Vám s radostí uděláme na recepci hotelu.

Pro více informací kontaktujte tel.: 465 677 720 nebo recepce@eywan.cz

Okolí areálu hotela a tvrze je jako stvořené na aktivní odpočinek a naši hosté mají několik variant,
či už pohybových nebo sportovních aktivit. Region Orlických hor a Podorlicka je známý svými cyklostezkami a kvalitními podmínkami k turistice. Hlavní trasy oblasti Podorlicka jsou pro cyklisty rozsáhlejší jako samotné Orlické hory se svými hřebeny. Nedaleko od hotelu v rámci města Letohrad jsou pro naše hosty k dispozici také tenisové kurty s umělým povrchem (umělá tráva) a možnost stolního tenisu. Letohrad také nabízí koupání na místním nově zrekonstruovaném koupališti (je zde velký plavecký bazén, dětský bazének adalší sportovní vyžití v rámci areálu).

Sport

Hotel a Tvrz Orlice nabízí své služby také sportovcům nebo rodinám, pro které není aktivnější relax neznámý. Asi 10 km od hotelu se nachází vyhlášený sportovní areál se šesti venkovními kurty i s pevnou halou se dvěma antukovými dvorci. Naše recepce Vám ráda rezervuje kurt nebo halu na konkrétní hodinu. Ve městě Žamberk se můžete také po vyčerpávajícím tenisovém zápase vykoupat, nebo si užít chvíle s dětmi v místním Aquaparku, který disponuje tobogány, masážní vanou, brouzdalištěm s vodotryskem. Jeho kapacita je pro 1000 lidí a je nadstandardně vybaven.

K dispozici budete mít také hřiště na plážový volejbal a streetball. K areálu přiléhá také bowling s fitness centrem a minigolfovým hřištěm.

Cyklostezky

Nenáročná trasa ideální pro kolo i brusle je 16 km dlouhá cyklostezka z Letohradu, tedy přímo od hotelu přes Valdštejn a Libchavy až do Ústí nad Orlicí. Pak můžete pokračovat dále po stezce z Ústí nad Orlicí až do Chocně, co představuje délku dalších 20 km. Pro náročnější cyklistydoporučujeme stezky v kopcovitém terénu na hřebeny Orlických hor, směrem na Ski Park Deštné nebo Ski Park

Bukova hora. Kola a vybavení si lze rezervovat na recepci hotelu.