Okolí Tvrze

Okolí areálu hotela a tvrze je jako stvořené na aktivní odpočinek a naši hosté mají několik variant,
či už pohybových nebo sportovních aktivit. Region Orlických hor a Podorlicka je známý svými cyklostezkami a kvalitními podmínkami k turistice. Hlavní trasy oblasti Podorlicka jsou pro cyklisty rozsáhlejší jako samotné Orlické hory se svými hřebeny. Nedaleko od hotelu v rámci města Letohrad jsou pro naše hosty k dispozici také tenisové kurty s umělým povrchem (umělá tráva) a možnost stolního tenisu. Letohrad také nabízí koupání na místním nově zrekonstruovaném koupališti (je zde velký plavecký bazén, dětský bazének adalší sportovní vyžití v rámci areálu).

Sport

Hotel a Tvrz Orlice nabízí své služby také sportovcům nebo rodinám, pro které není aktivnější relax neznámý. Asi 10 km od hotelu se nachází vyhlášený sportovní areál se šesti venkovními kurty i s pevnou halou se dvěma antukovými dvorci. Naše recepce Vám ráda rezervuje kurt nebo halu na konkrétní hodinu. Ve městě Žamberk se můžete také po vyčerpávajícím tenisovém zápase vykoupat, nebo si užít chvíle s dětmi v místním Aquaparku, který disponuje tobogány, masážní vanou, brouzdalištěm s vodotryskem. Jeho kapacita je pro 1000 lidí a je nadstandardně vybaven.

K dispozici budete mít také hřiště na plážový volejbal a streetball. K areálu přiléhá také bowling s fitness centrem a minigolfovým hřištěm.

Cyklostezky

Nenáročná trasa ideální pro kolo i brusle je 16 km dlouhá cyklostezka z Letohradu, tedy přímo od hotelu přes Valdštejn a Libchavy až do Ústí nad Orlicí. Pak můžete pokračovat dále po stezce z Ústí nad Orlicí až do Chocně, co představuje délku dalších 20 km. Pro náročnější cyklistydoporučujeme stezky v kopcovitém terénu na hřebeny Orlických hor, směrem na Ski Park Deštné nebo Ski Park

Bukova hora. Kola a vybavení si lze rezervovat na recepci hotelu.